Blogas

ŪKININKŲ TURGELIS BALSIUOSE !

Šį šeštadienį (liepos 12 d.) Ūkininkų turgely Balsiuose – “Šviežia kava”, Muilo burbulų fiesta ir pačių Lietuvos ūkininkų užauginta bei pagaminta produkcija!

 
Turgelyje jus pasitiks kavos aromatas, kuris sklis iš “Šviežios kavos” palapinės, įsikūrusios prie įvažiavimo. Galėsite išgerti ką tik paruoštos kavos puodelį ir įsigyti pupelių, kurias vietoje sumalsime. Tai aukščiausios kokybės produktas, nes šių metų derliaus kavos pupelės surinktos nedideliuose kavos augintojų ūkiuose, o skrudintos Lietuvoje. Taigi, geriant kavą juntamas vaisių, riešutų, vanilės, šokolodo, marcipano skonis ir aromatas.
 
Kol mėgausitės puikios kavos puodeliu, jūsų vaikučiai kartu su dainuojančios vaikystės darželio “Balseliai” vadove Asta šėls Muilo burbulų fiestoje. Mažieji balsiečiai pūs didžiausią, grakščiausią ir greičiausiai į dangų kylantį burbulą. Taip pat žais įvairius žaidimus, dainuos, šoks. Daug metų su vaikais dirbanti ir ne vieną renginį Balsiuose organizavusi Asta turgelyje mažylių lauks nuo 10 iki 11.30 val. pievos apskritime, kuriame būna įsikūrusios augalų augintojos. Kad burbulai užtvindytų visą turgaus pievą, atsineškite jų po buteliuką sau ir kaimynui. Pačių mažiausiųjų labai prašome nepalikti vienų.
 
Kadangi šį šeštadienį į dangų kils burbulai, tad pirkti produktus iš ūkininkų bus dar smagiau nei įprastai. Be to, pirmą kartą galėsite įsigyti be jokių cheminių medžiagų užaugintų grikių kruopų, taip pat ant alksnio pjuvenų rūkytų mėsos gaminių.Aukštos kokybės rankų darbo kilimų Jie – be konservantų, sintetinių kvapų, skonio stipriklių. Rūkytų dešrų, šoninės, nugarinės, kumpio, lašinukų atveš Audronė ir Kazimieras Žiliai iš savo ūkio, įsikūrusio Raseinių rajone.
Šeštadienį turgelyje bus balsiečiams jau pažįstami Juškos, kurie gamina sūrius su džiovintais, pomidorais, žalumynais ir kt. Jie turės medaus, kiaušinių, pieno, varškės, grietinės. Loreta atveš brandintų karvės pieno sūrių, jogurto, pasukų, lydyto Ghi sviesto, Mindaugas ir Aldona – šviežutėlės kiaulienos, dešrelių, lašinukų, Drąsius – viščiukų ir kalakutienos. Giedrius iškeps šakočių, šimtalapių ir grybukų. Donatas ir Petras šeštadienį ryte priskins salotų, špinatų, krapų, svogūnų laiškų ir kitų žalumynų, prikas šviežių bulvių. Kaip ir kiekvieną šeštadienį bus duonos, bandelių, įvairių uogų.
 
Lyja, tad per naktį iš samanų išlįs ne viena voveraičių šeimyna. Mūsų ūkininkai jų tikrai pririnks.
 
Susitikime šeštadienį nuo 9 iki 13 val. Ūkininkų turgelyje Balsiuose (Ragučio-Balsių-Bubilo g. sankirta) apsipirkti ir pabendrauti su kaimynais!
 
P.S. Automobilius statome turgaus pievoje, priešais ūkininkus. 
 
 
Balsių bendruomenė
tel. 8-660-00700

________________________________________________________________

Vieta, kur pražydo tūkstančiai Raudonosios knygos gėlių

 

Neries regioniniame parke esančiame Bražuolės botaniniame draustinyje pražydo paprastieji kardeliai. Natūralioje Bražuolės upelio pakrantės pievoje žydinčių kardelių – tūkstančiai. Tai galimai pati didžiausia paprastųjų kardelių augavietė Lietuvoje. Šviesiai violetiniais žiedais pasipuošę šie puikūs augalai iš tolo traukia akį. Vykdant Bražuolės upelio slėnio gamtotvarkos planą, jau kelis metus ši pieva antroje vasaros pusėje buvo šienaujama. Ir rezultatas akivaizdus – paprastieji kardeliai tiesiosg klesti.

Paprastasis kardelis (lot. Gladiolus imbricatus) – į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta augalų rūšis, saugoma nuo 1962 metų. Tai daugiametis, net iki 70 cm aukščio galintis užaugti augalas. Paprastieji kardeliai žydi birželio – liepos mėnesiais, o jų sėklos subręsta rugjūčio mėnesį. Iš sėklų išaugę augalai pražysta tik 3 – 4 augimo metais. Šie augalai dauginasi ne tik sėklomis, bet ir dukteriniais gumbasvogūniais.

Paprastieji kardeliai auga derlingame dirvožemyje, drėgnose pelkėtose pievose ar žemapelkių pakraščiuose. Jie – šviesamėgiai augalai, todėl ūksmingose buveinėse (krūmynuose, miškuose) paprastai nežydi. Sovietmečiu nemažai populiacijų buvo sunaikinta arba jos smarkiai nukentėjo nusausinus pelkes ir drėgnas pievas, jas pavertus dirbamais laukais. Kai kurios populiacijos sunyko buveinėms apžėlus krūmais ar jas apsodinus mišku.

 

 

Bražuolės botaninis draustinis – pati vertingiausia botaniniu požiūriu Neries regioninio parko vietovė. Šioje teritorijoje yra aptinkama net 11 Europos Bendrijos svarbos buveinių tipų, o retų augalų įvairovė tiesiog stulbinanti – čia rastos 22 saugomos ir kelios dešimtys apyrečių augalų rūšių.

www.GRYNAS.lt
Publikuota 2014 m. birželio 22 d.

http://grynas.delfi.lt/gamta/vieta-kur-prazydo-tukstanciai-raudonosios-knygos-geliu.d?id=65106317#ixzz35j9HbzMn

________________________________________________________________

Visuomenei pristatomas naujai sutvarkytas gamtos paminklas – Pūčkorių atodanga

Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija ES lėšomis atliko valstybės saugomo gamtos (geologinio) paminklo, Pūčkorių atodangos, Vilniuje tvarkymo darbus.

Pūčkorių atodanga – Pavilnių regioniniame parke valstybės saugomas (nuo 1974 m.) gamtos paminklas. Tai bene aukščiausia ir įspūdingiausia Lietuvoje atodanga, suformuota Vilnios upės sraunių vandenų.

Puoselėjant ir išlaikant natūralius kraštovaizdžio elementus, nekeičiant natūralios aukščių ir grunto sudėties struktūros, bei augalijos įvairovės atlikti atodangos atnaujinimo ir sutvirtinimo darbai. Kitas svarbus darbų aspektas – teritorijos pritaikymas dideliam lankytojų srautui. Sumontuotos lankytojų srautus reguliuojančios terasos, laiptai, pandusai, įrengtos aikštelės su pavėsinėmis.

Ypač nauja ir vertinga tai, kad sukurtos sąlygos šį pažintinį objektą lankyti neįgaliesiems. Parkavimo aikštelėje jiems suprojektuotos vietos, žmonėms su judėjimo negalia įrengtas serpentino konfigūracijos pandusas link atodangos viršaus, suplanuota trasa tinkama ir patogi judėti neįgaliesiems per mišką.

Maloniai kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius birželio 6 d. (ketvirtadienį) 16 val. į Pavilnių regioninį parką, į naujai sutvarkytą Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelę, kur kartu pasidžiaugti atliktais darbais.

Informacija šaltinis :

Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

 

 

Lietingi orai ir plaukimas baidarėmis.

Kaip jau įprasta Lietuvoje neturime labai ilgos ir saulėtos vasaros, tad pasidžiaugti vasariškai malonumais stengiamės kuo greičiau tik atšilus orams. Dažnai planuodami plaukimą baidarėmis “meldžiamės” dėl gero oro. Bet ar visada tai būtina? Žinoma kad ne, jei renkamės plaukimą Vilnele. Kadangi šioje upėje sušlapti yra tikrai nesunku, tad neverta bijoti lietaus, kuris vasarą būna tarsi atgaiva visiems baidarių entuziastams. Plaukimai baidarėmis neorganizuojami tik esant itin prastam orui pvz. žaibuojant. Jei dangus apsiniaukęs ir iškrenta keli lietaus lašai, nebijokite išbandyti plaukimo Vilnele nes galite pajusti didesnį džiaugsmą plaukdami lyjant dėl :

Po lietaus Vilnelės upėje pakyla vandens lygis, tad ji tampa dar įdomesnė.

Apsiniaukęs dangus ar silpnas lietutis neleis perkaisti saulėje bei atgaivins Jus.

Tad laukiame Jūsų klausimų bei registracijų plaukimams savaitgaliais bei darbo dienomis telefonu 861882995 ar el. paštu info@activetourism.lt

Baidarių nuoma Vilniuje – be akcijų bet su atrakcijomis !

Vasariškas gegužės mėnuo

Po ilgai trukusios žiemos gegužės mėnuo tikra atgaiva visiems o ypač baidarių mylėtojams.

Baidarių nuoma Vilniuje suaktyvėjo ir vis daugiau norinčių praplaukia baidarėmis : Naktiniu Vilniumi, Egzotiška Vilnia ar Ramia Nerimi dieną. Net ir norintys plaukti ir neturintys didesnės draugų kompanijos asmenys vis dažniau turi galimybę prisijungti prie kitų grupių nepriklausomai ar tai būtų savaitgalis ar darbo diena.

Visą gegužės mėnesį vyksta akcija kurios metu sulyginome darbo dienų bei savaitgalių kainas t.y. vienam asmeniui ( jei transportuojami ne mažiau kaip 8 asmenys) plaukimas baidare – viskas įskaičiuota kainuoja vos 30lt. !

Jei norite pabėgti nuo kasdienės rutinos, pasigrožėti Vilniaus miesto vaizdais iš kito kampo – laukiame Jūsų skambučių ar el. laiškų.

Mob.tel. : +37061882995  el.paštas : info@activetourism.lt

Iki smagių susitikimų !

 

Baidarių sezono pradžia – linksmybės ir pavojai

Šiais metais pavasaris atėjo su trenksmu. Greito atšilimo metu pavasarinės upės pradėjo lipti iš savo vagų. Ne išimtis ir Vilnelė, kuri džiugina visus Vilniaus miesto gyventojus bei svečius norinčius išbandyti savo jėgas.

Visi norintys gali skambinti tel. +370 618 82 995 ar susisiekti su mumis el. paštu info@activetourism.lt ir rezervuotis baidares Vilnelės ar Neries upių plaukimui.

Bet prieš tai patartina įvertinti savo jėgas, nes šiais metais vandens lygis yra labai stipriai pakilęs. Srovė tikrąja ta žodžio prasme verčianti iš kojų. Todėl prieš registruojantis patartina apsispręsti ar esate pasiryžę : sušlapti, išsiversti iš baidarės,  pamesti daiktus pasiimtus kartu, ar net atsakyti už nepataisomai sugadintą inventorių.

Jei esate adrenalino mėgėjas ir šie dalykai Jums nebaisūs, tada laukiama Jūsų skambučių bei el. laiškų.

Ką verta pasiimti į plaukimą pavasarį?

Rekomenduojame turėti šiltus rūbus persirengimui- nesvarbu, net jei ir nevirsite garantuojame jog sušlapsite ! Hidro kostiumas būtų idealu, žinoma jei jį turite ar galite pasiskolinti. Šalmus duodame męs tad jais rūpintis nereikia.

Paskutinių plaukimų duomenimis trasos ( nuo N.Vilnios užtvankos iki baltojo tilto) neįveikia net 40 procentų plaukiančiųjų. Mūsų komanda yra pasiruošusi visada Jums padėti, tad plaukimą galite baigti tiek įveikus visą plaukimo maršrutą tiek pusiaukelėje ties belmonto užtvanka.

Dėl tykančių pavojų belmonto žuvtakiu dviviete baidare leistis GRIEŽTAI draudžiame.

 

UAB “Active tourism” komanda