Blogas

 

Visuomenei pristatomas naujai sutvarkytas gamtos paminklas – Pūčkorių atodanga

Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija ES lėšomis atliko valstybės saugomo gamtos (geologinio) paminklo, Pūčkorių atodangos, Vilniuje tvarkymo darbus.

Pūčkorių atodanga – Pavilnių regioniniame parke valstybės saugomas (nuo 1974 m.) gamtos paminklas. Tai bene aukščiausia ir įspūdingiausia Lietuvoje atodanga, suformuota Vilnios upės sraunių vandenų.

Puoselėjant ir išlaikant natūralius kraštovaizdžio elementus, nekeičiant natūralios aukščių ir grunto sudėties struktūros, bei augalijos įvairovės atlikti atodangos atnaujinimo ir sutvirtinimo darbai. Kitas svarbus darbų aspektas – teritorijos pritaikymas dideliam lankytojų srautui. Sumontuotos lankytojų srautus reguliuojančios terasos, laiptai, pandusai, įrengtos aikštelės su pavėsinėmis.

Ypač nauja ir vertinga tai, kad sukurtos sąlygos šį pažintinį objektą lankyti neįgaliesiems. Parkavimo aikštelėje jiems suprojektuotos vietos, žmonėms su judėjimo negalia įrengtas serpentino konfigūracijos pandusas link atodangos viršaus, suplanuota trasa tinkama ir patogi judėti neįgaliesiems per mišką.

Maloniai kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius birželio 6 d. (ketvirtadienį) 16 val. į Pavilnių regioninį parką, į naujai sutvarkytą Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelę, kur kartu pasidžiaugti atliktais darbais.

Informacija šaltinis :

Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

 

 

Lietingi orai ir plaukimas baidarėmis.

Kaip jau įprasta Lietuvoje neturime labai ilgos ir saulėtos vasaros, tad pasidžiaugti vasariškai malonumais stengiamės kuo greičiau tik atšilus orams. Dažnai planuodami plaukimą baidarėmis “meldžiamės” dėl gero oro. Bet ar visada tai būtina? Žinoma kad ne, jei renkamės plaukimą Vilnele. Kadangi šioje upėje sušlapti yra tikrai nesunku, tad neverta bijoti lietaus, kuris vasarą būna tarsi atgaiva visiems baidarių entuziastams. Plaukimai baidarėmis neorganizuojami tik esant itin prastam orui pvz. žaibuojant. Jei dangus apsiniaukęs ir iškrenta keli lietaus lašai, nebijokite išbandyti plaukimo Vilnele nes galite pajusti didesnį džiaugsmą plaukdami lyjant dėl :

Po lietaus Vilnelės upėje pakyla vandens lygis, tad ji tampa dar įdomesnė.

Apsiniaukęs dangus ar silpnas lietutis neleis perkaisti saulėje bei atgaivins Jus.

Tad laukiame Jūsų klausimų bei registracijų plaukimams savaitgaliais bei darbo dienomis telefonu 861882995 ar el. paštu info@activetourism.lt

Baidarių nuoma Vilniuje – be akcijų bet su atrakcijomis !

Vasariškas gegužės mėnuo

Po ilgai trukusios žiemos gegužės mėnuo tikra atgaiva visiems o ypač baidarių mylėtojams.

Baidarių nuoma Vilniuje suaktyvėjo ir vis daugiau norinčių praplaukia baidarėmis : Naktiniu Vilniumi, Egzotiška Vilnia ar Ramia Nerimi dieną. Net ir norintys plaukti ir neturintys didesnės draugų kompanijos asmenys vis dažniau turi galimybę prisijungti prie kitų grupių nepriklausomai ar tai būtų savaitgalis ar darbo diena.

Visą gegužės mėnesį vyksta akcija kurios metu sulyginome darbo dienų bei savaitgalių kainas t.y. vienam asmeniui ( jei transportuojami ne mažiau kaip 8 asmenys) plaukimas baidare – viskas įskaičiuota kainuoja vos 30lt. !

Jei norite pabėgti nuo kasdienės rutinos, pasigrožėti Vilniaus miesto vaizdais iš kito kampo – laukiame Jūsų skambučių ar el. laiškų.

Mob.tel. : +37061882995  el.paštas : info@activetourism.lt

Iki smagių susitikimų !

 

Baidarių sezono pradžia – linksmybės ir pavojai

Šiais metais pavasaris atėjo su trenksmu. Greito atšilimo metu pavasarinės upės pradėjo lipti iš savo vagų. Ne išimtis ir Vilnelė, kuri džiugina visus Vilniaus miesto gyventojus bei svečius norinčius išbandyti savo jėgas.

Visi norintys gali skambinti tel. +370 618 82 995 ar susisiekti su mumis el. paštu info@activetourism.lt ir rezervuotis baidares Vilnelės ar Neries upių plaukimui.

Bet prieš tai patartina įvertinti savo jėgas, nes šiais metais vandens lygis yra labai stipriai pakilęs. Srovė tikrąja ta žodžio prasme verčianti iš kojų. Todėl prieš registruojantis patartina apsispręsti ar esate pasiryžę : sušlapti, išsiversti iš baidarės,  pamesti daiktus pasiimtus kartu, ar net atsakyti už nepataisomai sugadintą inventorių.

Jei esate adrenalino mėgėjas ir šie dalykai Jums nebaisūs, tada laukiama Jūsų skambučių bei el. laiškų.

Ką verta pasiimti į plaukimą pavasarį?

Rekomenduojame turėti šiltus rūbus persirengimui- nesvarbu, net jei ir nevirsite garantuojame jog sušlapsite ! Hidro kostiumas būtų idealu, žinoma jei jį turite ar galite pasiskolinti. Šalmus duodame męs tad jais rūpintis nereikia.

Paskutinių plaukimų duomenimis trasos ( nuo N.Vilnios užtvankos iki baltojo tilto) neįveikia net 40 procentų plaukiančiųjų. Mūsų komanda yra pasiruošusi visada Jums padėti, tad plaukimą galite baigti tiek įveikus visą plaukimo maršrutą tiek pusiaukelėje ties belmonto užtvanka.

Dėl tykančių pavojų belmonto žuvtakiu dviviete baidare leistis GRIEŽTAI draudžiame.

 

UAB “Active tourism” komanda